
PARAS PRO-mallisto ikinä !!!
GAS on vuosien mittaan päivittänyt suosittua PRO-vahvistinmallistoaan ja nyt ollaan kovimpien päätteiden äärellä koskaan! Tyylikäs ja hillitty ulkoasu yhdistettynä laadukkaisiin komponentteihin sekä erittäin kilpailukykyiseen hintaan, ovat jälleen tämän menestyksen takana.
PRP 700.1D tarjoaa 700W jatkuvaa tehoa yhden ohmin kuormaan!
Säädettävä BassBoost (30-80Hz / 0 - +12dB), Alipäästösuodin (40-180Hz), Subsonic (0-50Hz), langallinen tasonsäädin ja vielä bonuksena linkitysmahdollisuus, jolla voit ketjuttaa kaksi samanlaista vahvistinta.
Linkitysmahdollisuus
Linkitysmahdollisuus mahdollistaa kahden samanlaisen vahvistimen ketjuttamisen. Tämä ominaisuus on kaikissa uusissa Pro-sarjan monovahvistimissa ja linkityksellä pystyt kaksinkertaistamaan ulostulotehon. Vahvistimia käytettäessä linkitettyinä, kaiutinkuorma ei saa laskea alle kahden ohmin.
Kaikkien PRP-monovahvistimien mukana tulee myös langallinen tasonsäädin.
- D-luokan monovahvistin
- 1 x 200W (4ohm)
- 1 x 380W (2ohm)
- 1 x 700W (1ohm)
- Toistoalue: 15 - 300Hz
- Alipäästösuodin: 40 - 180Hz
- Subsonic: 0 - 50Hz
- Signaalikohinasuhde: 93dB
- Sisääntuloherkkyyden säätö: 0,2 - 6V
- Minimikaiutinkuorma: 1 ohm
- Kaiutintasoinen sisääntulo: Ei
- Langallinen tasonsäädin: Kyllä
- Bass Boost: 30 - 80Hz (0 - +12dB)
- Mitat: 248 x 140 x 51mm
PRO 700.1D korvaa PRO 600.1 -mallin.